С течение на годините музикалните ми предпочитания се промениха доста. Въобще няма да ви занимавам с историята на този преход. Темата тук е Keith Jarrett, Gary Peacock и Jack DeJohnette, или така известното "The Standards Trio". Ще се отплесна малко, като спомена че "The Köln Concert" на Keith Jarrett е феноменално произведение, а записа му е съпроводен с много заплетена история за пианото на което се е наложило да свири. Въобще, малцина музиканти биха се съгласили да участват и запишат "нещото" при така стеклите се обстоятелства, но оставям на вас да се заровите в тази интересна история , разказана от всички замесени, и от самата Вера Брандес, която тогава едва 17 годишна е организатор на този концерт. История, достойна за игрален филм , който скоро се очаква да излезе. Също така, ако Джарет ви е любим, може да се запознаете по-подробно с Ostinato - музикална техника, която няма друг изпълнител който да владее толкова перфектно. А сега, да минем ...