Отдавна се каня да напиша нещо по темата за подкастиндустрията у нас. И, тъй като местя блога тук, реших че е време да анализирам всичките ми мисли и преживявания от време оно и да сглобя нещо което да не е толкова разпиляно. Няма да се впускаме в обяснения "Що е то подкаст", но държа да дам малко инфо за тази "нова" форма на медийно присъствие. Терминът „подкаст“ е съчетание от "iPod" (музикалният плеър на Apple) и "broadcast" (излъчване). Той се появява през 2004 г., когато журналистът Бен Хамерсли използва думата в статия за The Guardian, описвайки нова тенденция в аудио съдържанието, разпространявано онлайн. Появата на iPod и разпространението на RSS технологии позволяват автоматичното изтегляне на нови епизоди и слушането им в движение — ключов момент за популяризирането на подкастите. Както знаете, почти всички нови технологии идващи отвъд океана навлизат на нашата сцена със закъснение. Подкаст формата не прави изключение. Не знам за вас,...